У лаунж-зоні Криворізького економічного інституту
16 жовтня був проведений важливий захід

Студенти, здебільшого з 2-го і 3-го курсів, зібралися, щоб послухати, як підготувалася команда у складі трьох чоловік (Дмитро Гушко, Ілія Георгадзе, Данило Корнілов) до участі у Всеукраїнському турнірі інтелектуалів з історії. Тут відбувся справжній «бій» інтелектуалів, які доводили чи спростовували певну точку зору на історичну подію.

Тема дискусії – «Пласт», «Сокіл» та «Січ» на початку ХХ ст.: елементи патріотичного, культурологічного, спортивного виховання молоді чи механізм створення національних воєнізованих формувань».

Про студентів розповідає їхній керівник професор Валентина Олексіївна ШАЙКАН:

— Враження від проведеного заходу в мене чудове. Студенти дійсно гарно підготувалися. Ми з вересня почали готуватися до цієї поїздки, яка відбудеться в Києві. Ініціатор проведення турніру – Університет імені Бориса Грінченка, який є приймаючою стороною. Це вже 8-й Всеукраїнський турнір інтелектуалів з історії і він відбувається саме на їх базі. Він розрахований на студентів, які за спеціальністю є істориками. Зазначу також, що історичні спеціальності змагаються окремо (хоча у них ті ж самі 15 визначених завдань). А ми змагаємося з неісторичними спеціальностями (економісти, правознавці, дипломати, всі технічні спеціальності, медики та ін.).

Наш інститут уже вдруге бере участь у цьому турнірі. Команда в нас уже визначилася. Капітаном команди став Дмитро Гушко. Стосовно виступів, то слід зазначити, що студенти будуть обмежені в часі, і на підготовку йде лише кілька хвилин, тож треба зорієнтуватися і дати правильну відповідь. А для цього варто навчитися визначати найголовніше (хоч це не завжди виходить), але студенти пробують і прагнуть, дотримуючись регламенту, давати коротку і правильну відповідь.

Приємно, що студенти володіють спеціальною термінологією, уміють керувати командою і вміють прислухатися один до одного, а також рецензувати, доповнювати виступи. Вони підмічають, хто що сказав, а чи хто щось випустив з уваги. В чому позитив такої репетиції? Звичайно, це позитивний досвід. Навіть слухачі, присутні студенти, побачили в дії, хто такий доповідач і як треба доповідати. На цьому досвіді студенти зрозуміли, як потрібно виступати, якою структурованою повинна бути доповідь і побачили свої недоліки. А рецензент підмітив, чого не вистачало в доповіді.

Ми на семінарських заняттях якраз цього і вчимо. Вчимо доповідати, слухати і прислуховуватися – у цьому й цінність ось таких заходів.

Говорить другокурсник Дмитро Гушко, капітан команди:

— Сьогодні у нас була репетиція, підготовка до Всеукраїнського турніру з історії. І це була непогана підготовка перед Києвом. Ми себе показали, і кожен показав себе, хто на що здатен. Показали свої знання з певного питання. Цей захід був приурочений до Дня українського козацтва.

Ілія Георгадзе, другокурсник:

— Це для мене був новий досвід, адже я ніколи не брав участь у таких турнірах, тож я отримав велику кількість емоцій. Знаєте, ми стільки матеріалу з цієї теми пройшли, що вже багато що знаємо.

Першокурсник Данило Корнілов, рецензент: — Мені дуже сподобалася ця репетиція перед Всеукраїнським турніром. Це зовсім не так, як відбувається заняття в аудиторії. Ми перед публікою змогли прорепетирувати свій виступ і зрозуміли, як це виступати перед слухачами, коли на тебе дивиться стільки людей. Також мені сподобалось те, що капітан нашої команди нас готує до жорстких питань, які можуть бути задані нам там, на турнірі, і ми вчимося на них шукати відповідь.

Отже, студенти КЕІ повинні будуть пройти 15 тестових завдань, які надало Міністерство освіти і науки України, і вже 5-7 листопада команда Криворізького економічного інституту ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» візьме участь у 8-му Всеукраїнському турнірі інтелектуалів з історії.

Побажаймо їм успіху і перемоги!« Повернутися

Інформаційні партнери